Happy Ending fra - Dusty

Vi var så heldige at få Dusty hjem til os den 14. april 2009. Hun var stadig lidt tynd, men virkede ikke specielt mærket af det. Vi blev simpelthen forelsket ved første blik, for hun var så fuld af liv og kærlighed. Hun bor nu sammen med en masse kaniner, fugle, skildpadder, hunde, marsvin og en gammel kat.

Dusty er simpelthen en pragtfuld hund, og er ud over alle de forventninger vi havde til en hund fra Grækenland. Vi har varmt anbefalet andre at gøre det samme, og har nok den bedste reklame man kunne tænke sig, nemlig Dusty.

Vi fik så vores første plejehund her i oktober og igen viser Dusty sit værd. Hun viste Polly at man ikke skulle være nervøs for vores have, og lærte hende at kaninerne kunne man drille. Hun venter på hende ved døren inden hun skal ud, sover op ad hende, spiser sammen med hende. Ja... Hun er bare skøn! Det er de begge!!!

Hilsen

fra en MEGET taknemlig familie i Glostrup

Emily og Anne-Marie